O autorze
Notka o mnie – Artystka sztuk wizualnych. Autorka rzeźb, fotografii i instalacji. Zajmuje sie problemami czasu, przestrzeni, relacji i stanów granicznych "pomiędzy". Jest autorką instalacji wideo, w których postacie symbolizują problemy i procesy przemian współczesnego świata. Jej procesualne prace - m.in. rzeźby i instalacje z mgły, waty cukrowej, zabawek dotyczą obecności sztuki w życiu codziennym, nowoczesnego myślenia i przekraczania granic. Brała udział w wielu wystawach, w tym m.in. w Biennale w Sydney, w Biennale w Wenecji (zaproszona przez artystów rumuńskich do wystawy w ramach narodowej reprezentacji), Moderna Museet w Sztokholmie, Whitechapel Gallery w Londynie, w Jeu de Paume w Paryżu, Martin Gropius Bau w Berlinie, w Zachęcie w Warszawie czy Museum of Contemporary Art w Chicago, Galeria SAB w Bogocie / Kolumbii czy MAM Museo de Arte Moderna Rio de Janeiro.

TADEUSZ KANTOR. LISTY. SZEPTY. OJCOWIE.

"SEVEN FATHERS. WHISPERING PERFORMANCE" (Hommage a T. Kantor Wielopole Wielopole), RSA Edinburgh.
foto Douglas McCaffrey ZUZANNA JANIN STUDIO
"THE WATER HEN: KANTOR, DEMARCO AND THE EDINBURGH FESTIVAL", w RSA Royal Scottish Academy w Edynburgu w dniach 24.07-05.09 2015 prezentowany jest odnaleziony w archiwach Richarda Demarco w Szkocji dokument-rejestracja spektaklu Tadeusza Kantora "Kurka wodna" (1972) oraz performance Stevena Andersona, Jedrzeja Cichosza, Norberta Delmana, Zuzanny Janin, Karoliny Kubik i Petera McRae zarejestrowane w trakcie Fesiwalu Hidden Door Festival w Eynburgu w maju 2015.

"Czytając, a wlaściwie szepcząc te listy, wytworzyłam wokół siebie jakąś słowną szamotaninę z czasem, gonitwę po angielsku za polskimi słowami, za moim językiem "ojczystym" wyszeptanych słow tworzących listy do siedmiu mężczyzn, którzy odgrywali rolę "ojców" w moim życiu.


The Time - review "The screening is accompanied by a series of films of short performance works by six artists from Scotland and Poland, which pay homage to Kantor and his legacy. Zuzanna Janin’s Seven Fathers is a tribute to Kantor’s play Wielopole Wielopole. Here Janin whispers passionate letters, written in pencil, to various paternal figures in her life."

RSA, Einburgh,
24.07-05.09.2015
THE WATER HEN: KANTOR, DEMARCO AND THE EDINBURGH FESTIVAL

The Water Hen by Kantors' Cricot 2, filmed in Edinburgh in 1972 opens for all to see, accompanying the exhibition from Saturday will be the filmed performances by Steven Anderson, Jedrzej Cichosz, Norbert Delman, Zuzanna Janin, Karolina Kubik and Peter McRae made for Hidden Door Festival in May 2015.WSPIERAM KULTURE


culture-pl
Trwa ładowanie komentarzy...