O autorze
Notka o mnie – Artystka sztuk wizualnych. Autorka rzeźb, fotografii i instalacji. Zajmuje sie problemami czasu, przestrzeni, relacji i stanów granicznych "pomiędzy". Jest autorką instalacji wideo, w których postacie symbolizują problemy i procesy przemian współczesnego świata. Jej procesualne prace - m.in. rzeźby i instalacje z mgły, waty cukrowej, zabawek dotyczą obecności sztuki w życiu codziennym, nowoczesnego myślenia i przekraczania granic. Brała udział w wielu wystawach, w tym m.in. w Biennale w Sydney, w Biennale w Wenecji (zaproszona przez artystów rumuńskich do wystawy w ramach narodowej reprezentacji), Moderna Museet w Sztokholmie, Whitechapel Gallery w Londynie, w Jeu de Paume w Paryżu, Martin Gropius Bau w Berlinie, w Zachęcie w Warszawie czy Museum of Contemporary Art w Chicago, Galeria SAB w Bogocie / Kolumbii czy MAM Museo de Arte Moderna Rio de Janeiro.

Nagroda "Best Artist" na ArtVilnius'16 dla Zuzanny Janin

Cyber Violance, 2016, rzeźba ZUZANNA JANIN STUDIO
W trakcie ArtVilnius w Wilnie, w dniach 9-12.06.2016, galeria lokal_30 prezentowała prace Natalii LL, Karoliny Breguły i Filipa Berendta oraz specjany pokaz na Focus Poland rzeźb i instalacji Zuzanny Janin, za którym artystka zdobyła nagrodę BEST ARTIST ARTVilnius'16.

lokal_30 in

lokal_30 with FILIP BERENDT, KAROLINA BREGUŁA, ZUZANNA JANIN, NATALIA LL at ARTVILNIUS 2016, booth 5.30

lokal_30 at ARTVILNIUS 2016, booth 5.30

We are pleased to invite you to ARTVILNIUS 2016, where lokal_30 will be showing works by Filip Berendt, Karolina Breguła, Zuzanna Janin and Natalia LL.

&

PROJECTS programme:
COLLECTIONS
MoCak – Museum of Contemporary Art, Krakow
Łaźnia Centre for Contemporary Art, Gdansk
Lewben Art Foundation, collection of international artists, curator Francesca Ferrarini (Italy)
Jonas Mekas Visual Arts Center, Vilnius


ARTISTS
Vladimir Tarasov audio–visual installation (Vilnius – New York)
Vytenis Jankūnas (Vilnius – New York)
Stasys Eidrigevičius (Vilnius – Warsaw)
Kęstutis Svirnelis (Vilnius – Stuttgart)
Zuzanna Janin (Warsaw)

www.artvilnius.com

www.artvilnius.com


Trwa ładowanie komentarzy...